Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Zbiórki publiczne na Strefie Militarnej

› Aktualności ponad rok temu    10.07.2015
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Podczas Strefy będą zbierane pieniądze na rehabilitację rannych weteranów oraz małego KacperkaPodczas Strefy będą zbierane pieniądze na rehabilitację rannych weteranów oraz małego Kacperka fot. A. Twardowska

Strefa Militarna to największy zlot miłośników historii i wojskowości w tej części Europy. Podczas trzech dni jego trwania - poza niespełna tysiącem rekonstruktorów – zlotowymi ścieżkami spaceruje kilkanaście tysięcy widzów. Odwiedzają Podrzecze, ponieważ szanują historie i bohaterów, którzy ja tworzyli. W tym roku organizatorzy Strefy Militarnej przygotowali specjalne podziękowania dla owych współczesnych bohaterów – zbiórkę publiczną koordynowaną przez Stowarzyszenie Zachód 1944.

 

Weterani wojenni kojarzą się często z osobami starszymi, jednak nie zawsze tak bywa. Wśród nas mieszka wielu młodych ludzi poszkodowanych we współczesnych konfliktach zbrojnych. Narażali oni życie lub zdrowie, bo złożyli przysięgę i starali się z niej jak najlepiej wywiązać, po to, byśmy mogli się czuć bezpiecznie. I udał im się, choć sami dziś potrzebują pomocy.

 

Zbiórka będzie prowadzona codziennie na Strefie Militarnej, a gazeciarze gazety „Wojenne historie. Strefa Militarna”, będą również wolontariuszami zbiórki publicznej dla Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Zbiórka zostanie przeznaczona na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla rannych żołnierzy. Organizatorzy mają nadzieję, że puszki przy dystrybucji gazety napełnią się po brzegi w podziękowaniu za służbę.

 

Każda złotówka wrzucona do puszki w zamian za gazetę wesprze rehabilitację rannych weteranów i ich rodzin. Więcej o Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju i możliwości udzielenia im pomocy, na stronach: http://stowarzyszenierannych.pl/ oraz na: Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju

 

Nie będzie to jedyna zbiórka publiczna prowadzona podczas Strefy Militarnej 2015. Druga akcja będzie dotyczyła małego Kacpra, gostynianina, podopiecznego Fundacji Słoneczko. Kacperek urodził się z niedorozwojem kości piszczelowej. Zbiórka przeznaczona będzie na jego operacje i rehabilitacje. Wolontariusze będą poruszać się z oznaczonymi puszkami w dniach 11-12 lipca.

 

Czytaj także: World of Tanks na Strefie Militarnej w Podrzeczu

Darmowy Strefobus do Podrzecza

Rajd pojazdów militarnych

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!